Köyümüzde Kaz Tiridi Ziyafeti

22 Aralık 2013 Pazar günü köyümüzde kaz tiridi yemeği verildi. Bay, bayan tüm köylülerimizin davetli olduğu bu ziyafete katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Afiyet olsun.


6 yorum var:

 1. aralık ayında köye geldim 15 gün kaldım ben geldikten sonra tirit ziyafeti yapmışsınız benim gitmememi beklediniz imrenerek baktık

  cevapla
 2. eskiden bereket vardı…tarım vardı hayvancılık vardı birlik beraberlik sohbet vardı.köymedanına sığmayacak kadar genç vardı ama hepsi karın tokluğu uğruna doğduğu büyüdüğü toprakları terk etmek zorunda kaldı.yazık ki ne yazık.

  cevapla
 3. Tirit ziyafetinizi imrenerek izledim.Allah ağız tadınızı ve muhabbetinizi daim kılsın.Ancak bir espiriyle muhabbetinize katılmak istedim,muhtarın tirit yerken verdiği görüntüyü izlerken rahmetli Hamza abimin meşhur espirisi aklıma geldi,gözüm yok ama niye olsun dediği gibi diyorum.Selamlar saygılar sevgiler.

  cevapla
 4. çok sevdiğim köyümüzde tirit ziyafeti yapılmış, seyrederken altmış yıl öncesini hatırladımi.Bu vesileyle büyüklerimizi köylülerimizi ve çok küçükken çerkezlerin sığırını güttüğümüz Ahmet Kesen arkaşımı görünce ğözleim yaşardı.Bu arada köy muhtarımız Kaya İlhanın da tirit yemesi iştahımıaçtı.Keşke olsa da biz de yesek dedim.Çok sevdiğim babamın arkadaşlarını görünce babamı yanımda zannettim.Böylesine etkinlikleri yapan dernek yönetim kurulu üyelerine ve birlik beraberlik içinde olan köylülerimize saygı ve selamlarımı sunar, şu cümleyi ekleyiveririm:Tirit ziyafetine gelemedim, dostlarımı göremedim, muradıma eremedim…Çamlarıma baksaydım, dibine su atsaydım, yorulunca bahçedeki elmaların dibinde yatsaydım dostlarım:)

  cevapla
 5. köyümü bu yüzden çok seviyorum ya inşallah önümüzdeki yaz şenlikler yeniden başlarda dahada mutlu oluruz.

  cevapla
 6. TİRİT ZİYAFETİ ÇOK GÜZEL OLMUŞ. GURBETTEN İMRENEREK BAKTIK. KÖYLÜMÜZE AFİYET OLSUN MEVLA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN. KÖY ODASINDA ESKİDEN YAŞLILAR ANILARINI ANLATIR BİZDE DİNLERDİK SOBAYIDA YAKARDIK NERDE O GÜNLER………

  cevapla

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir